O fundacji

18 grudnia 2020r. została powołana Fundacja Szpital Wolica. Spotkanie fundatorów odbyło się przy udziale notariusza, który sporządził akt założycielski Fundacji. Przewodniczącym Rady Fundacji został Sławomir Wysocki i zgodnie z przyjętym statutem kolejnym przewodniczącym będzie każdorazowo urzędujący dyrektor szpitala w Wolicy,  prezesem fundacji został Grzegorz Nawrocki.

W gronie założycieli i fundatorów Fundacji znaleźli się m.in. Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, wójt gminy Godziesze Wielkie Józef Podłużny, wieloletnia skarbnik miasta Kalisza Irena Sawicka. Fundatorami zostali również Dyrekcja i pracownicy szpitala. Wszyscy chcą, by datki na Fundacje wspierały szpital w Wolicy.

Skład Rady Fundacji Wolica i Zarządu Fundacji:

• Sławomir Wysocki Przewodniczący Rady Fundacji
  • Andrzej Jeżyk Członek Rady Fundacji
  • Krzysztof Nosal Członek Rady Fundacji
  • Józef Podłużny Członek Rady Fundacji
  • Irena Sawicka Członek Rady Fundacji
  • Ewa Tomaszewska Członek Rady Fundacji
  • Michał Ruszkowski Członek Rady Fundacji
  • Ewa Spławska Członek Rady Fundacji
  • Grzegorz Nawrocki Prezes Zarządu Fundacji
  • Joanna Mikołajewska Członek Zarządu  – Skarbnik
  • Łukasz Myszko Członek Zarządu
  • Anna Gulska-Kołata Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej
  • Marzena Pławiak Członek Komisji Rewizyjnej
  • Renata Kosowska Strzałka Członek Komisji Rewizyjnej

Cel działania fundacji

Celem fundacji jest realizacja zadań w zakresie ochrony i promocji zdrowia, w szczególności wspomaganie i rozwój działalności leczniczej i profilaktycznej Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy oraz propagowanie zdrowego trybu życia, w szczególności poprzez walkę z nałogiem palenia tytoniu.

Wsparcie fundacji

Będziemy niezmiernie wdzięczni za wszelką formę pomocy. Wsparcie finansowe możecie Państwo przekazać na konto Fundacji:
mBank SA 18 1140 2004 0000 3402 8085 4807

Serdecznie dziękujemy.