Komunikat podsumowujący piknik medyczny „Sobota dla Zdrowia”

• Podczas pikniku przeprowadzono konsultacje z zakresu chirurgii naczyniowej oraz konsultacje pulmonologiczne dla 139 osób.
  • W trakcie konsultacji wykonano 79 zdjęć RTG klatki piersiowej w naszym mobilnym ambulansie.
  • Preparatem Johnson & Johnson zaszczepiono przeciw Covid-19 pięćdziesiąt osób.
  • Wykonano, także 39 badań USG Dopplera kończyn dolnych, 44 badania USG jamy brzusznej.
  • Przeprowadzono 37 kwalifikacji do szczepień przeciwko WZW.
  • Dla 68 osób przeprowadzono praktyczne szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz reanimacji.
  • Ponadto wykonano pomiar tętniczy krwi RR dla 98 osób,
  • Zbadano poziom kwasu moczowego wraz z badaniem poziomu cholesterolu dla 110 osób.
  • 121 osobom zbadano poziom glikemii.
  • Badanie morfologii krwi wykonano u 63 osób.
  • U 4 osób wykryto świeże zmiany w płucach, w tym u 1 osoby wykryto wczesne stadium rozwoju nowotworu wymagające natychmiastowego leczenia.
  • U 3 osób stwierdzono konieczność natychmiastowego leczenia zakrzepicy żył.

Prowadzona podczas festynu zbiórka charytatywna pozwoliła zebrać kwotę 2254,05.
Zebrana kwota w całości zostanie przeznaczona na wsparcie dla szpitala zakupu aparatu EBUS.

Komunikat podsumowujący piknik medyczny „Sobota dla Zdrowia”